اقتضای جان، چو ای دل آگهی ست
هر که آگه تر بُوَد، جانش قوی ست

تعیین یک روز در سال به مناسبت سالروز شهادت شهید صارمی و به نام خبرنگار فرصتی برای قدردانی و ارج نهادن به تلاش های شایسته اصحاب رسانه به ویژه خبرنگاران است. در شرایطی که کشور با مشکلات فراوانی به ویژه در عرصه اقتصادی روبرو است اقدام اصحاب رسانه و خبرنگاران به ویژه خبرنگاران حوزه اقتصاد در راستای بلوغ اقتصادی، جهش تولید و رونق کسب و کار گامی مهم در تحقق اقتصاد بدون وابستگی به نفت است.

خبرنگاری و فعالیت در رسانه رسالتی عظیم و خطیر است که نیاز به انسان های حرفه ای، متعهد و مسئولیت پذیر دارد و جای خرسندی ست که فعالان رسانه ما با برخورداری از اخلاق حرفه ای و اعتماد عمومی در دوران های مختلف کشور به فراخور موقعیت ها توانسته اند حضور موثر و پر افتخاری داشته باشند.
رسانه بعنوان رکن چهارم دموکراسی چشم بینا و گوش شنوای یک جامعه آگاه است
در شرایط کنونی که کشور به ویژه در بخش اقتصاد در شرایط حساسی قرار دارد و مردم بیش از پیش نیازمند اطلاعات جامع، دقیق و صحیح از سوی رسانه ها هستند ، یکی از اصلی ترین نیازهایمان برای گذر از این دوران سخت حضور خبرنگارانی با اصالت، تیزهوش، پویا و متعهد است تا بتوانیم با آگاهی بخشی صحیح فضای عمومی جامعه و اصلاح سیاست ها و مقررات و رویه های اجرایی ناظر بر کسب و کار ، چرخ اقتصاد را فعال نگه داشته و موانع را پشت سر بگذاریم.

از اینرو هفدهم مرداد ماه ، روز خبرنگار بهانه ای است تا ضمن قدردانی از زحمات تلاشگران و فعالین این عرصه که با پشتکار بی وقفه برای تعالی استان لرستان و کشورمان گام بر می دارند تا فضای مساعدتری برای بهبود فضای کسب و کار و افزایش سهم اقتصاد استان در تولید ناخالص داخلی کشور فراهم آید، تشکر و قدردانی کنیم. توفیق روز افزون در رسالت مهم خبرنگاری و آگاه کردن جامعه برای شما عزیزان آرزوی ماست.

 

محمد خاکی
« رییس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی لرستان»