حسین سلاح‌ورزی پیش از برگزاری همایش تجاری ایران و روسیه، میزبان ویاچسلاو ولودین رئیس مجلس دومای روسیه بود.

نایب رئیس اتاق ایران و رئیس دومای روسیه در این نشست ضمن بررسی وضعیت تجاری میان دو کشور، راه‌کارهای تقویت روابط اقتصادی دوجانبه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

سلاح‌ورزی با اشاره به حجم روابط گفت: علی رغم روابط بسیار خوب سیاسی و منافع مشترکی که میان ایران و روسیه وجود دارد، حجم مبادلات تجاری و سهولت در انجام مبادلات میان دو کشور فاصله معناداری با نقطه مطلوب دارد.

وی با بیان اینکه ارتباط خوبی بین اتاق‌های بازرگانی دو کشور وجود دارد، گفت: اتاق مشترک ایران و روسیه نیز پیگیر مسائل تجاری با تجار روس است.

نایب رئیس اتاق ایران همچنین ابراز امیدواری کرد که علاقه و پیگیری رئیس مجلس دومای روسیه به افزایش مبادلات تجاری میان دو کشور، به رفع مشکلات و تسهیل تجارت کمک کند.

سلاح ورزی همچنین گفت: امیدوارم فعالیت‌های کمیته مشترک اقتصادی ایران و روسیه بتواند به رفع موانع در حوزه گمرک، حمل‌و‌نقل و مسائل بانکی کمک کند.

ویاچسلاو ولودین رئیس مجلس دومای روسیه  نیز ضمن تقدیر از اقدامات اتاق ایران در جهت توسعه روابط تجاری با بخش خصوصی روسیه گفت: ضروری است مناطق و استان‌های دو کشور روابط نزدیک‌تری با یکدیگر داشته باشند و در جهت توسعه روابط اقدام کنند.

رئیس دومای روسیه بر ضرورت همکاری اتاق‌های استانی دو طرف تاکید کرد و افزود: شهر بلگراد فعالانه در پروژه همکاری دریای خزر شرکت دارد. امیدوارم دیگر شهرها و استان‌های  روسیه نیز به سمت توسعه روابط با شهرها و استان های ایران گام بردارند.