در اولین روز سفر چهار روزه؛

هیأت تجاری بازاریابی لرستان در ضیافت شام سفیر ایران در روسیه

هیأت 21 نفره‌ی تجاری بازاریابی لرستان که توسط اتاق خرم‌آباد و به ریاست استاندار لرستان و تنی چند از مدیران دولتی استان به منظور سفری چهار روزه عازم روسیه شده است، در اولین برنامه‌ی خود در ضیافت شام سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو حضور یافت.

 

salahvarzi-ostandar.jpg

 

به گزارش روابط‌عمومی اتاق خرم‌آباد؛ در این ضیافت استاندار لرستان با اشاره به باز شدن پنجره‌های متنوع دیپلماسی در دولت جدید، به تشریح مزیت‌های لرستان پرداخت و خواستار همکاری و توسعه‌ی روابط بین دوجانبه میان استان لرستان و بازارهای امکان‌پذیر و متناسب کشور روسیه گردید. 

رییس‌کل دادگستری لرستان نیز که در این سفر هیأت تجاری بازاریابی لرستان را همراهی می‌کند، تثبیت و بهبود شرایط کسب و کار را یکی از مهم‌ترین عوامل رشد اقتصادی برشمرد و گفت: قبل از فراهم نمودن زیرساخت‌ها و در واقع عوامل تسهیل‌کننده‌ی فضای کسب و کار نمی‌توان انتظار رشد اقتصادی داشت.

به گزارش روابط‌عمومی اتاق خرم‌آباد؛ رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد نیز در این ضیافت با برشمردن مزیت‌های مختلف لرستان از جمله سنگ، میوه و سبزیجات خواستار فراهم شدن هرچه بیشتر امکان حضور فعالان اقتصادی لرستان در روسیه شد و اظهار داشت: هیأت تجاری بازاریابی لرستان ترکیب متنوع و قوی‌یی دارد که امیدواریم با توجه به  فرصت به‌دست آمده در روابط ایران و روسیه که می‌توان آن را غنیمتی دانست، امکان هرچه بیشتر توسعه‌ی بازار محصولات تولیدی و خدماتی لرستان و اختصاص سهم بیشتری از بازار بزرگ روسیه فراهم شود.

 

daste jamee.jpg

 

سفیر ایران در روسیه هم ضمن خوشامد به اعضای هیأت تجاری بازاریابی لرستان، از قابلیت‌ها و مزیت‌های لرستان ابراز خوشحالی نمود و خواستار حضور فعالانه و قوی صنایع تولیدی و کشاورزی در بازار روسیه گردید.

مهدی سنایی با اشاره به سیاست‌های جدید دولت در خصوص توسعه‌ی روابط بین‌الملل گفت: ما به عنوان نمایندگان دولت در روسیه از هیچ کوشش و کمکی دریغ نخواهیم کرد.

وی با برشمردن تجارب قبلی و تأکید بر استفاده از آن‌ها افزود: به فعالان اقتصادی توصیه می‌کنیم با برداشتن گام‌های مطمئن و سنجیده برای ایجاد ارتباطات تجاری پایدار تلاش نمایند.