در اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد؛

نشست مشترک هیات آموزش حرفه‌ای DUAL آلمان و بخش خصوصی لرستان

هیات آموزش حرفه‌ای DUAL آلمان که به دعوت این اتاق به خرم‌آباد سفر کرده بودند در سالن آمفی‌تئاتر اتاق لرستان با فعالان بخش خصوصی لرستان در حوزه‌های کشاورزی و عمرانی نشست مشترک برگزار کردند.

 

hv1o_img_0813.jpg

 

به گزارش روابط‌عمومی اتاق لرستان؛ نایب‌رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان در این خصوص گفت: هدف از برگزاری این نشست مشترک، آشنایی فعالان بخش خصوصی لرستان با سیستم آموزش حرفه‌ای DUAL آلمان بود.  

 

hkr2_img_0819.jpg

 

محمد خاکی افزود: با برگزاری این نشست، زمینه برای برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک در جهت ارتقاء سطح کیفی و عملی مجریان فنی در به کارگیری تجهیزات و ماشین‌آلات در دو حوزه‌ی کشاورزی و عمرانی فراهم شده است.

وی با اشاره به اینکه در گذشته چنین دوره‌هایی در کشور برگزار گردیده و تجربه‌ی موفقی بوده است، اظهار داشت: افرادی که این دوره‌ها را پشت سر گذاشته‌اند به راحتی جذب بازارهای داخلی و خارجی شده‌اند، ولی متاسفانه برگزاری این دوره‌های مشترک آموزشی ادامه پیدا نکرد.

 

mcp3_img_0825.jpg

 

خاکی خاطرنشان کرد: در حال حاضر سندیکای شرکت‌های ساختمانی و موسساتی که در ایران هستند با همراهی دانشگاه فنی و حرفه‌ای ایران از یک طرف و دانشگاه فنی و حرفه‌ای کلن آلمان از طرف دیگر آماده‌ی از سرگیری برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک هستند.

نایب‌رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان یادآور شد: در همین زمینه اتاق بازرگانی لرستان مذاکراتی انجام داد تا این دوره‌ها علاوه بر استان مرکزی در استان لرستان هم برگزار شود.

 

mcp3_img_0825.jpg

 

محمد خاکی ابراز امیدواری کرد که شکل‌گیری این ارتباط و برگزاری دوره‌های مذکور باعث ارتقاء سطح خدمات در حوزه‌های یادشده گردد.  

 

سرپرست هیات آموزش حرفه‌ای DUAL آلمان:

باید بیاموزیم چگونه توانایی‌هایمان را تبدیل به کار و عمل کنیم

سرپرست هیات آموزش حرفه‌ای DUAL آلمان هم در این نشست گفت: در دانشگاه فنی کاربردی دوال آلمان و در بخش مکانیک ماشین‌آلات مشغول تولید ماشین‌آلات کشاورزی و کار روی انرژی‌های تجدیدپذیر هستیم.

 

5uva_img_0818.jpg

 

پروفسور “اولریش” با اشاره به اینکه در حال حاضر تولید ماشین‌آلات عمرانی و ساختمانی را هم در دستور کار قرار داده‌ایم، اظهار داشت: در کل کارمان تولید ماشین‌آلات بزرگی است که در حیطه‌های ساختمانی و جنگل کارایی دارند.

 

5gl9_img_0828.jpg

 

وی افزود: با توجه به اینکه با گذشت زمان در پروسه‌ی کار و فعالیت تغییراتی صورت گرفته، برنامه‌ی ما هم این است که ماشین‌آلات تولیدی‌مان را بر اساس همین تغییرات، بروز کنیم تا همچنان کارایی مناسب و بالا داشته باشند.

 

gbtd_img_0831.jpg

 

سرپرست هیات آموزش حرفه‌ای DUAL آلمان تصریح کرد: جایی که ما کار می‌کنیم، در کنار متخصصان و تکنیسین‌های لباس آبی، فیزیک‌دان و شیمی‌دان‌هایی کار می‌کنند تا بتوانیم در کنار هم ماشین‌آلاتی تولید کنیم که کارایی‌های متنوع و به‌روز داشته باشند.

پروفسور “اولریش” با تاکید بر اینکه در زمینه‌ی مصالح ساختمانی هم فعالیت می‌کنند، بیان داشت: در این زمینه مثلا هم در حوزه‌ی ماشین‌آلات راه‌سازی و انجام آسفالت فعال هستیم و هم در زمینه‌ی تولید آسفالت با کیفیت و مصالح دیگر.

 

l3ne_img_0850.jpg

 

وی با تاکید بر اهمیت نقش منابع انسانی عنوان داشت: همواره وجود تجهیزات در اولویت قرار ندارد، بلکه مهم این است که بیاموزیم چگونه توانایی‌هایمان را تبدیل به کار و عمل کنیم.

 

mnbx_img_0852.jpg

 

پروفسور “اولریش” با اشاره به اهمیت تحقیقات گفت: یک بخش از انستیتوی ما به عنوان بزرگترین مرکز تحقیقاتی در میان تمام دانشگاه‌های آلمان شناخته می‌شود که به ما کمک می‌کند به بهترین و باکیفیت‌ترین مصالح و تولیدات نائل شویم.

 

46gu_img_0857.jpg

 

bwvi_img_0859.jpg

 

w7rl_img_0876.jpg

 

y24u_img_0881.jpg