رییس‌کل دادگستری لرستان:

مشکلات فعالان اقتصادی به مراکز داوری ارجاع شود

رییس‌کل دادگستری لرستان گفت: انتظار می‌رود فعالان اقتصادی مسائل و مشکلات‌شان را بر اساس ماهیت وجود مرکز داوری پیگیری و برطرف کنند.

به گزارش روابط‌عمومی اتاق لرستان، به نقل از خبرگزاری میزان، جعفر بدری با اشاره به نقش مهم مراکز داوری در کاهش پرونده‌های اقتصادی اظهار کرد: در حال حاضر قانون به سمت‌وسویی رفته که بسیاری از مشکلات فعالان اقتصادی به مرکز داوری ارجاع می‌شود و این نهاد فرصت بسیار مناسبی برای حصول نتیجه در زمان کمتر و با هزینه‌های پایین‌تر فراهم کرده است.

 وی گفت: انتظار می‌رود فعالان اقتصادی مسائل و مشکلاتشان را بر اساس ماهیت وجود مرکز داوری پیگیری و برطرف کنند که لازمه آن در زمان شروع فعالیت و عقد قرارداد، با قید پذیرش شرط داوری در صورت بروز مشکل، این امکان را برای خودشان فراهم کرده باشند.

بدری با اشاره به برگزاری جلسه حمایت از فعالان اقتصادی گفت: اگر واحدهای تولیدی را حمایت نکنیم قطعا با مشکل مواجه خواهند شد.

وی گفت: متاسفانه هزینه‌های تولید به قدری بالاست که توان رقابت را از واحدهای تولیدی داخل کشور می‌گیرد.

این مقام قضایی بیان کرد: ریشه‌ این مشکل مسائل زیرساختی اقتصاد کشور است و واحدهای تولیدی نقشی در آن ندارند.

بدری خاطرنشان کرد: برخی دیگر از مشکلات تابع شرایط جهانی است و در واقع بر اقتصاد کشور و بنگاه‌های تولیدی تحمیل می‌شود و آنها را با چالش عدم رقابت‌پذیر بودن محصولات مواجه می‌کند.

رییس‌کل دادگستری لرستان گفت: مادامی که واحدهای تولیدی توان رقابت ندارند، مشکلات همچنان باقی است.