معاون بازرگانی و توسعه تجارت وزیر صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: اختیارات خوبی برای مدیران استانی در خصوص رفع موانع تولید لحاظ شده که مدیران باید از آن استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی لرستان ، برات قبادی روز چهارشنبه در همایش تجلیل از واحدهای نمونه صنعت و معدن استان که در سالن همایش اتاق بازرگانی برگزار شد افزود: در وزارت صمت همه امکانات برای رسیدن لرستان به شرایط مطلوب بسیج شده اما باید از ظرفیت های استانی نیز بهره برداری کرد.

وی با تاکید بر نقش آفرینی بیشتر مدیران استان در حوزه های صنعت و معدن اظهار داشت: بانک ها نباید در پرداخت تسهیلات  صنایع تبدیلی حساسیت بیش از حد داشته باشند بلکه باید با مساعدت انها و پیگیری مدیریت ارشد استان، در حوزه سرمایه گذاری بیشتری صورت گیرد.

وی با اشاره به مشکلات تامین اجتماعی، بیمه و  مالیات صنعتگران تصریح کرد: همه این مسائل در استان قابل حل است  که مدیران استانی این اختیارات را دارند که در راستای رفع موانع تولید اقدام کنند.

قبادی ادامه داد: علیرغم اینکه همه امکانات  از جمله منابع معدنی، آب، منابع خدادادی، فرهنگ طبیعی، نیروی کار و جوانان تحصیلکرده و خوش فکر در لرستان  وجود دارد اما متاسفانه تغییرات محسوس سایر استان ها دراین منطقه  مشهود نیست.

وی ادامه داد: مردم لر همیشه برای نظام فرصت بوده و توانایی انجام کارهای بزرگ را هم دارند اما امروز بیکاری برای لرستان تهدید است و قابل قبول نیست.

وی با تاکید بر صادرات محصولات لرستان گفت: در حالیکه حوزه دام از توانمندی های تولیدی  لرستان است چرا باید این استان خواستار گوشت منجمد برزیلی باشد؟

۲۴۰ واحد معدنی و یکهزار و ۵۰۰ واحد صنعتی فعال و نیمه فعال در لرستان وجود دارد که سهم این تعداد در اشتغال استان ۲۰ درصد است.

در این مراسم از ۲۸ واحد نمونه تجلیل شد.