رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق لرستان گفت: سرانه مصرف حبوبات ایرانی‌ها به 5 تا 6 کیلوگرم در سال می‌رسد.

حسین خدیش در گفت‌وگو با روابط عمومی اتاق بازرگانی لرستان، اظهار کرد: اگر کشت پاییزه محصولات را جایگزین کشت بهاره کنیم، میزان تولید حبوبات استان در هر هکتار افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: از طرفی اگر به دنبال صادرات محصولات به کشورهای مختلف هستیم باید استانداردهای بازار هدف مدنظر داشته باشیم و به خوبی بدانیم بازار مدل محصولی با چه ویژگی‌هایی از ما می‌خواهد.

خدیش اضافه کرد: یکی از مشکلات بسیار مهمی که همواره پیش روی صادرات محصولات ما قرار دارد، مربوط به بسته‌بندی است که جا دارد در این زمینه بیشتر کار شود تا بسته‌بندی محصولات متناسب با شرایط بازار هدف بوده و رضایت خاطر مشتریان خارجی را کسب کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق لرستان یادآور شد: در این راستا سازمان صنعت، معدن و تجارت باید شرایطی را فراهم کند که بخش بسته‌بندی محصولات رونق پیدا کرده و کیفیت خوبی در این راستا به دست آید و در این راستا درنظر گرفته شود.

وی افزود: سرانه مصرف ایرانی‌ها در بحث حبوبات نهایتاً به 5 تا 6 کیلوگرم در سال می‌رسد و با توجه به اینکه سرانه مصرف حبوبات در کشورهای مختلف آسیایی از 6 تا 15 کیلوگرم است، این کشورها می‌توانند مقصد خوبی برای صادرات حبوبات لرستان باشند.