رییس اتاق بازرگانی ایران:

حرکت در مسیر تحقق منویات رهبر معظم انقلاب به حل مشکلات اقتصادی کمک می‌کند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و هیأت رییسه این اتاق که برای شرکت در اجلاس رؤسای اتاق‌های سراسر کشور به خرم‌آباد سفر کرده بودند، به محض ورود به این شهر به دیدار با نماینده‌ی ولی فقیه در استان لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد رفت.

غلامحسین شافعی در این دیدار اظهار داشت: حرکت در مسیر تحقق دیدگاه‌های اقتصادی و منویات رهبر معظم انقلاب به حل مشکلات این حوزه در کشور کمک می کند.

 

F62B5095.jpg

 

به گزارش خبرنگار مهر، غلامحسین شافعی شامگاه چهارشنبه در جریان دیدار با نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد اظهار داشت: بر خود واجب دانستیم که در بدو ورود هیئت رئیسه اتاق ایران به استان لرستان خدمت نماینده ولی فقیه در استان برسیم و از رهنمودهای ایشان بهره مند شویم.

وی با اشاره به اهمیت توجه به حوزه اقتصاد در شرایط امروز کشور عنوان کرد: تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی طی سالهای اخیر و توجه به حوزه اقتصاد در نامگذاری سالها نشان دهنده اهمیت این حوزه است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ادامه داد: اگر همه آنچه که در بیانات و موضع گیری های مقام معظم رهبری وجود دارد اجرایی شده و به حساسیت ها و دغدغه های ایشان جامه عمل پوشانده شود مشکلات اقتصادی کشور حل می شود.

شافعی با بیان اینکه اگر بیانات رهبری در حوزه اقتصادی دستورالعمل شود همه مسائل در آن دیده شده و همه جانبه است تصریح کرد: حرکت در مسیر تحقق منویات رهبر معظم انقلاب به حل مشکلات اقتصادی کشور کمک می کند.

وی در ادامه سخنان خود با تمجید از فعالیتهای اتاق بازرگانی خرم آباد و تقدیر از تلاشهای حسین سلاح ورزی رئیس اتاق خرم آباد عنوان کرد: اتاق بازرگانی خرم آباد یکی از اتاقهای فعال، نجیب و پرتلاش کشور است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ادامه داد: انتظار می رود همانطور که اتاق بازرگانی در سطح ملی با قوای سه گانه در ارتباط است و مشورت می دهد در سطح استانی نیز اتاق های بازرگانی با استاندار به عنوان نماینده عالی دولت و امام جمعه مرکز استان به عنوان نماینده ولی فقیه و حکومت ارتباط تنگاتنگ و موثر داشته باشند.

 

F62B5142.jpg

 

شافعی با بیان اینکه در حوزه اقتصادی فعالیتهای خوبی در کشور آغاز شده است ادامه داد: در حال حاضر با رایزنی های بین المللی صورت گرفته سرمایه گذاران زیادی پشت دروازه های ایران تجمع کرده اند و منتظرند  ورود پیدا کرده و سهمی از اقتصاد ایران داشته باشند و همین امر باعث شده است که ما در مورد آینده اقتصاد کشور خوشبین باشیم.

حسین سلاح ورزی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم آباد نیز در این دیدار طی سخنانی با اشاره به حمایت های نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد از فعالیتهای این اتاق اظهار داشت: امتیازی که ما در لرستان داریم این است که حجت الاسلام میرعمادی خود یک اقتصاددان بوده و در حوزه اقتصاد چندین جلد کتاب را تالیف کرده اند.

وی به پیگیریها و تلاشهای نماینده ولی فقیه در لرستان برای تامین زمین به منظور احداث زائرسرای لرستانیها در مشهد مقدس اشاره کرد و از هیئت رئیسه و رئیس اتاق بازرگانی ایران خواست که در این زمینه مشارکت داشته باشند.

 

حجت الاسلام میرعمادی مطرح کرد؛

 امنیت و اقتصاد بسترساز عبادت در جامعه اسلامی/ اشتغال و تولید را تنها از دولت نخواهیم

خرم آباد – خبرگزاری مهر: نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه امنیت و اقتصاد بسترساز عبادت و دیانت در جامعه اسلامی است یادآور شد: نباید ایجاد اشتغال و تولید را تنهاا از دولت بخواهیم.

 

F62B5119.jpg

 

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمد میرعمادی شامگاه چهارشنبه در دیدار با هیئت رئیسه اتاق ایران با ابراز رضایت از فعالیتهای صورت گرفته در اتاق بازرگانی خرم آباد اظهار داشت: مجموعه اتاق خرم آباد مجموعه ای فعال و پای کار است.

وی با بیان اینکه طی سالهای اخیر فعالیتهای مختلفی در این مجموعه صورت گرفته است ادامه داد: انگیزه و تلاش خوبی برای پیگیری برنامه ها در این مجموعه وجود دارد.

حجت الاسلام  میرعمادی در ادامه سخنان خود با اشاره به فرآیند پیروزی شکوهمند انقلاب و تشکیل حکومت اسلامی بیان داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی مهم ترین رسالت و مسئولیت ما تداوم و استمرار این انقلاب الهی است.

وی با بیان اینکه برای پیروزی انقلاب و شکل گیری نظام اسلامی خون های زیادی ریخته و تلاش های زیادی انجام شده است تصریح کرد: برای استمرار، دوام و قوام انقلاب اسلامی هر کدام از ما وظایفی را به عهده داریم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه انسان عاقل باید از نتیجه کار و تلاش خود مراقبت و محافظت کند افزود: بری استمرار و تدام انقلاب اسلامی نیازمند توجه به ابعاد و مسائل مختلف هستیم.

حجت الاسلام  میرعمادی با بیان اینکه یکی از مهم ترین مسائل و فسلفه حکومت اسلامی تامین معیشت مردم و اقتصاد جامعه است ادامه داد: در قرآن کریم نیز به اهمیت مسئله اقتصاد و معیشت تاکید شده است.

وی امنیت و اقتصاد را بسترساز عبادت و بندگی خداوند متعال دانست و تصریح کرد: اگر می خواهیم عبادت و بندگی خداوند در جامعه رواج پیدا کند بایستی امنیت و اقتصاد و معیشت مردم تامین شود.

 

F62B5139.jpg

 

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به آیات قران در این رابطه اشاره کرد و افزود: خداوند متعال در قرآن می فرماید: خدا را بندگی کنید، خدایی که معیشت و اقتصاد شما را تامین کرده و به شما روزی داده است و خدایی که امنیت را برای شما برقرار کرده است.

حجت الاسلام  میرعمادی با بیان اینکه امنیت و اقتصاد بسترساز عبادت و دیانت در جامعه اسلامی است یادآور شد: خداوند متعال نعمات زیادی را در اختیار انسان قرار داده است که باید با استفاده از این نعمات در مسیر تامین معیشت و رونق اقتصادی حرکت کرد.

وی با بیان اینکه دولت باید بسترهای لازم را برای ورود مردم به عرصه اقتصاد فراهم کند افزود: اگر وظایف دولت مشخص شده و دولت به وظایف خود عمل کند وظیفه نهادهای مردمی نیز مشخص می شود.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به اینکه نباید ایجاد اشتغال و تولید را تنها از دولت بخواهیم تصریح کرد: باید بخش خصوصی وارد میدان شده و با مشارکت مردم به سمت رونق اقتصادی حرکت کرد.

وی در ادامه سخنان خود به نقش اتاق های بازرگانی در تحقق این هدف اشاره کرد و یادآور شد: اتاق های بازرگانی نهادهای مردمی اقتصادی و محور پیشرفت و تولید هستند.

 

F62B5117.jpg

 

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه اتاق های بازرگانی باید جایگاه واقعی خود را پیدا کنند بیان داشت: در مقابل دولت نیز باید به جایگاه اقتصادی این نهادها احترام بگذارد.

حجت الاسلام  میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به ابلاغ سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی توسط رهبر فرزانه انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: دیدگاههای اقتصادی مقام معظم رهبری در قالب اقتصاد مقاومتی متبلور شده است.

وی با بیان اینکه ایده اقتصاد مقاومتی از خود رهبر حکیم انقلاب اسلامی است عنوان کرد: اگر بتوانیم همین ایده مقام معظم رهبری را عملیاتی کنیم بسیاری از مشکلاتمان برطرف می شود.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای فعالیت اقتصادی با هوشیاری، بیداری و بصیرت است ادامه داد: اقتصاد مقاومتی تنها محدود به شرایط تحریم و خاص کشور ایران نیست بلکه در شرایط و کشورهای دیگر نیز قابلیت اجرا دارد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد اقتصاد مقاومتی را به معنی تلاش و فعالیت جهادی و بهره گرفتن از منابع و سرمایه ها در راستای ارتقای بهره وری دانست و بیان داشت: با داشتن روحیه انقلابی و مدیریت جهادی و همچنین تکیه بر ارزشهای اسلامی می توانیم شرایط تحقق اقتصاد مقاومتی و به دنبال آن تداوم انقلاب اسلامی را فراهم کنیم.