باید زمینه گسترش مناسبات تجاری لرستان و اقلیم کردستان عراق فراهم شود

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد با “بارزانی” مدیرعامل شرکت “ژول‌استون” اقلیم کردستان عراق در محل این اتاق دیدار و گفتگو کرد.

 

mohamad khaki.JPG

 

به گزارش روابط‌عمومی اتاق خرم‌آباد؛ محمد خاکی در این دیدار که مدیرکل صنعت، معدن و تجارت لرستان و همچنین مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی لرستان هم حضور داشتند، گفت:  در این دیدار ضمن گفتگو در مورد راه‌های گسترش مناسبات تجاری اقتصادی میان لرستان و اقلیم کردستان عراق، دو تفاهم‌نامه همکاری‌های دوجانبه هم به امضا رسید.

محمد خاکی افزود: یکی از این تفاهم‌نامه‌ها میان مدیرعامل شرکت “ژول‌استون” اقلیم کردستان عراق و مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی لرستان به امضا رسید که در آن دو طرف بر توسعه‌ی روابط اقتصادی و نمایشگاهی تاکید نمودند.

 

barezani.JPG

 

وی با تاکید بر اینکه لرستان به واسطه‌ی نزدیکی به مرزهای کشور عراق می‌تواند در زمینه‌ی تامین محصولات مورد نیاز این کشور نقش مهمی ایفا نماید، اظهار داشت: در حال حاضر اوضاع سیاسی کشورهای منطقه این نقش را پُررنگ‌تر از قبل هم کرده است که ضروری است از این فرصت به دست آمده برای دستیابی به بازار این کشور برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم.

خاکی عنوان داشت: در این دیدار آقای بارزانی در زمینه‌ی کمک برای ایجاد دفتر بازرگانی لرستان در کردستان عراق قول مساعد داد.

 

IMG_2501.JPG

 

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد تصریح کرد: همچنین مقرر گردید شرایط مناسبی برای معرفی و عرضه محصولات لرستان با نام این استان در عراق به وجود آید تا با قیمت‌گذاری مناسب، تداوم وجود بازار این کشور برای این محصولات تضمین گردد.

 

IMG_1268.JPG