نایب‌رییس اتاق ایران:

تنها راه خاموش کردن آتشفشان بیکاری، سرمایه‌گذاری است

نایب‌رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: تنها راه خاموش کردن آتشفشان بیکاری، سرمایه‌گذاری است.

 

a9lh_img_5069.jpg

 

به گزارش روابط‌عمومی اتاق لرستان؛ حسین سلاح‌ورزی که در مراسم روز ملی صنعت و معدن و همچنین روز ملی حمایت از صنایع کوچک سخن می‌گفت، اظهار داشت: متاسفانه علیرغم مهیا شدن شرایط برای سرمایه‌گذاری و تاکیدات مقام معظم رهبری برای سرمایه‌گذاری 200 میلیارد دلاری در صنعت نفت و گاز کشور، هنوز اجماع و همراهی کافی برای رخ دادن امر سرمایه‌گذاری در کشور شکل نگرفته است.

وی با اشاره به هجمه‌ها به قرارداد اخیر وزارت نفت با سرمایه‌گذاران نفتی، افزود: تنها راه خاموش کردن آتشفشان بیکاری، سرمایه‌گذاری است.

سلاح‌ورزی گریزی به تاریخ اقتصاد ایران زد و تصریح کرد: جای پرسش است که چرا از سال 1320 تاکنون نظام اقتصادی کشور فاقد ساز و کار مشخصی است که بر اساس آن بتوانیم مسائل اقتصادی ایران را برطرف نماییم.

 

ilb5_img_5072.jpg

 

نایب‌رییس اتاق ایران راه‌حل را رفتن از سطح به عمق مسائل عنوان نمود و عنوان داشت: چرا هنوز نتوانسته‌ایم شکاف توسعه‌یافتگی میان استان‌های برخوردار و کمتر برخوردار کشور را برطرف نماییم؟

حسین سلاح‌ورزی با بیان اینکه به عنوان بخش خصوصی قدردان دولت یازدهم هستیم، که وضعیت اقتصادی کشور را تا حدود زیادی قابل پیش‌بینی کرد و تورم افسارگسیخته را مهار نمود و کاهش داده است.

وی با تاکید بر محاسن به ثمر رسیدن برجام و فراهم شدن امکان تعاملات بین‌المللی افزود: با این حال هنوز جای سوال است که چرا در شرایطی که در کشور رکود حاکم است، سیاست‌های مالیاتی، همان سیاست‌هایی است که برای شرایط عادی اقتصاد در نظر گرفته شده‌اند؟!

سلاح‌ورزی تصریح کرد: واقعیت این است که ما نمی‌فهمیم چرا به جای تعدیل مالیات در برهه‌ی سخت کنونی، هر سال تولیدکنندگان باید شاهد افزایش مالیات و فشار سنگین آن باشند و هر سال افزایش درآمدهای ناشی از مالیات باید به دوش تولیدکنندگانی باشد که به صورت شفاف در حال فعالیت هستند!

نایب‌رییس اتاق ایران با طرح این پرسش که چرا صاحبان بنگاه‌های تولیدی باید کمترین سهم را از اداره‌ی صندوق تامین اجتماعی داشته باشند، بیان داشت: انتظار داریم دولت دوازدهم در ادامه‌ی سیاست‌های تسهیل‌گرانه در جهت رفع مشکلات حوزه‌ی اقتصاد، به صورت جدی‌تری به موضوعاتی بپردازد که منجر به بالا رفتن هزینه‌های تولید می‌شوند و نسخه‌ای اساسی برای اصلی‌ترین معضل تولید کشور بپیچد.