در دیدار نماینده‌ی خرم‌آباد در مجلس با فعالان اقتصادی مطرح شد:

تقسیط چندباره‌ی بدهی واحدها هیچ مشکلی را برطرف نخواهد کرد

فعالان اقتصادی استان در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد میزبان نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی بودند.

 

IMG_7446.JPG

 

به گزارش روابط‌عمومی اتاق خرم‌آباد؛ رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد در نشست فعالان اقتصادی استان با محمد بیرانوندی نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: باید همه تلاش کنیم از ظرفیت نمایندگان استان در راستای وظایف و اختیاراتی که دارند استفاده کنیم، و از طرح موضوعات به صورت متفرقه بپرهیزیم.

حسین سلاح‌ورزی با اشاره به اینکه صمیمیت نسبی خوبی بین نمایندگان استان وجود دارد، اظهار داشت: امیدواریم این تعامل و همراهی منجر به ارتقاء وضعیت استان در حوزه‌های مختلف از جمله وضعیت بودجه شود.

 

selahvarzi hosein.JPG

 

وی با تاکید بر لزوم تمرکز و کار بیشتر در مباحث ضروری افزود: اهمیت بحث بودجه در حوزه‌ی قانونگذاری بر کسی پوشیده نیست؛ همچنانکه مباحث مربوط به برنامه‌‌های توسعه‌ای.

سلاح‌ورزی با ذکر مثالی تصریح کرد: اخیرا متوجه شدیم که یکی از استان‌هایی که هم از نظر مساحت و هم از نظر جمعیت از ما پایین‌تر است و در گذشته سهم بودجه‌اش 9 دهم درصد بوده، اخیرا با تلاش نمایندگانش افزایش چشمگیری داشته و به دو و نیم درصد رسیده است که نشان از اهمیت کار نمایندگان هر استان دارد.

رییس پارلمان بخش خصوصی لرستان عنوان داشت: اگر برنامه منسجم و منظمی داشته باشیم، می‌توانیم با کمک نمایندگان مجلس جایگاه بودجه‌ای لرستان را ارتقاء دهیم؛ اگرچه معتقدم این، به تنهایی نسخه‌ی شفابخش همه‌ی دردهای ما نیست و ضروری است در ابعاد دیگر هم کار کنیم.

 

IMG_7445.JPG

 

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد با اشاره به فعالیت کمیسیون‌های تخصصی در اتاق خرم‌آباد گفت: کمیسیون‌های 9 گانه اتاق با حضور نخبگان متخصص و دلسوزان حوزه‌های گوناگون تشکیل شده و خروجی‌های بسیار خوبی داشته‌اند که بعضا در سطح ملی هم مورد توجه قرار گرفته‌اند و در تصمیم‌گیری‌ها اثرگذار بوده‌اند.

وی افزود: در بخش‌های کشاورزی، گردشگری، صنعت و حتی اقتصاد کلان امکان تهیه‌ی فراورده‌های کارشناسی‌شده در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد وجود دارد که استفاده از این فرآورده‌ها را از نمایندگان مجلس دریغ نمی‌کنیم.

حسین سلاح‌ورزی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: از نگاه ما به عنوان بخش خصوصی، علی‌رغم اقدامات خوب دولت و توجه ویژه‌ای که به لرستان داشته و همچنین تلاش‌های بی‌دریغ استاندار لرستان و همچنین ساماندهی خوبی که رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان انجام داده، باید گفت متاسفانه هنوز در حوزه‌ی صنعت استان مشکلات پابرجاست و اتفاق خاصی نیفتاده است.

 

IMG_7440.JPG

 

سلاح‌ورزی با تاکید بر این نکته که انصافا استاندار لرستان بسیار بیشتر از توان و مسئولیت‌اش دوندگی می‌کند، بیان داشت: دلیل عدم برطرف شدن مشکلات شلوغی و حجم بالای کار است که برای غلبه بر آن راهی جز اولویت‌بندی مسائل نداریم.

وی افزود: اگر می‌خواهیم به عنوان استان پایلوت اقتصاد مقاومتی مشکلات حوزه‌ی تولید و اقتصاد استان را برطرف کنیم، نسخه‌ی خاص خودش را دارد و بدون شک تقسیط چندباره‌ی بدهی واحدها هیچ مشکلی را برطرف نخواهد کرد.

رییس پارلمان بخش خصوصی لرستان افزود: متاسفانه بیشتر به دنبال برگزاری جلسه و شوهای نمایشی هستیم و اصل اثربخشی فعالیت‌هایمان را از یاد برده‌ایم.

 

رییس کمیسیون بانک، بیمه و مالیات اتاق خرم‌آباد:

سرانه جمعیت و میزان محرومیت استان‌ها معیار لحاظ بودجه باشد

رییس کمیسیون بانک، بیمه و مالیات اتاق خرم‌آباد هم در این جلسه گفت: لایحه‌ای در مجلس در دست بررسی است که بر اساس آن قرار است مالیات اخذ شده از هر استان در درون همان استان هزینه شود که در ظاهر لایحه‌ی خوبی است، اما واقعیت آن چیز دیگری است.

 

valizade hojatolah.JPG

 

حجت‌اله والیزاده اظهار داشت: واقعیت این است که این لایحه در نهایت به نفع استان‌های بزرگ توسعه‌یافته است که درآمد مالیاتی آنچنانی دارند و در صورت تصویب، باز استان‌های توسعه‌نیافته‌ای مانند لرستان دچار زیان خواهند شد.

والیزاده خطاب به نماینده خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی هشدار داد: خواهش می‌کنم تلاش کنید که دو معیار سرانه جمعیت و میزان محرومیت استان‌ها در نظر گرفته شود و نه چیز دیگری که باز فاصله‌ی استان‌های توسعه‌یافته را با سایر استان‌ها بیشتر می‌کند.

 

 

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس:

قائل به استفاده از تخصص و تجربه‌ی همه کارشناسان هستم

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه گفت: متاسفانه با وجود همه‌ی پتانسیل‌های موجود استان، نتوانسته‌ایم به نتیجه‌ی مطلوب و دلخواه برسیم.

 

Bbeiranvandi mohamad.JPG

 

محمد بیرانوندی با طرح این پرسش که گره کار کجاست؟، اظهار داشت: در حیطه‌ی حرف و سخنرانی خوب هستیم، اما متاسفانه در حیطه‌ی اقدام و عمل اتفاق خاصی نمی‌افتد و ما همچنان در جایی که بوده‌ایم، باقی مانده‌ایم.

وی افزود: بارها گفته‌ام که یک نماینده نمی‌تواند در همه‌ی حوزه‌ها علامه‌ی دهر باشد و بنده به این معترفم که در بسیاری از حوزه‌ها تخصصی ندارم، اما قائل به استفاده از تخصص و تجربه‌ی همه کارشناسان هستم و از آن استفاده می‌کنم.

بیرانوندی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه ما با همه‌ی توان پیگیر مشکلات حوزه‌های مختلف از جمله تولید و سرمایه‌گذاری هستیم، گفت: به عنوان مثال در مورد کارخانه لاستیک‌سازی جلساتی داشتیم مبنی بر اینکه چرا با گذشت ماه‌ها از شروع فعالیت، هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده و قدمی برداشته نشده است.

وی افزود: متاسفانه متوجه شدیم که مشکلات دست و پاگیری در این زمینه وجود دارد؛ مشکلاتی از جمله وجود معارض و عدم وجود برخی امکانات زیرساختی مانند آب باعث شده این پروژه عملا هیچ رشدی نداشته باشد.

 

IMG_7465.JPG

 

محمد بیرانوندی هم پراکنده‌کاری را خوب ندانست و عنوان داشت: اگر در حوزه‌های مختلف، متخصصان و آگاهان دلسوز استان، نمایندگان‌شان را پشتیبانی کنند می‌توانیم از میان پروژه‌های انبوهی که وجود دارد، چند تا را به سرانجام برسانیم.

نماینده‌ مردم خرم‌آباد و دوره چگنی با تاکید بر اینکه اگر برای برنامه ششم توسعه توصیه‌هایی باشد با جان و دل از آن استقبال می‌کنیم، عنوان داشت: خوشبختانه تعامل خوبی میان نمایندگان استان وجود دارد که بر اساس چارچوب تعیین شده، هم‌قسم شده‌ایم که برای پیگیری مشکلات عام استان هیچ کدام کوتاهی نکنیم.

 

IMG_7472.JPG

 

بیرانوندی تصریح کرد: علی‌رغم تنوع علایق سیاسی، وفاق خوبی میان مجمع نمایندگان استان وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه آزادسازی قلعه فلک‌الافلاک یکی از مطالبات مردمی است، افزود: در زمینه‌ی آزادسازی قلعه فلک‌الافلاک با پیگیری‌های خوبی که انجام داده‌ایم، مراحل دریافت مبلغ مورد نیاز برای تکمیل آزادسازی را به انجام رسانده‌ایم و امیدواریم هر چه زودتر این مبلغ پرداخت شود.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در پایان اظهار داشت: از دوستانی که در زمینه مسائل مربوط به بودجه اطلاعاتی دارند درخواست می‌کنیم راهنمایی‌هایشان را ارائه بدهند تا ما بر اساس آن بتوانیم مطالبات استان را پیگیری کنیم.

 

IMG_7460.JPG