رییس‌کل دادگستری در همایش اقتصاد مقاومتی:

اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت اقتصادی نیست

رییس‌کل دادگستری لرستان در همایش اقتصاد مقاومتی (صادرات، توسعه پایدار) گفت: اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت اقتصادی نیست.  

 

c74a_badri_ja,far_(1).jpg

 

به گزارش روابط‌عمومی اتاق لرستان؛ جعفر بدری با تاکید بر اینکه قبل از هر چیز لازم است معنا و مفهوم اقتصاد مقاومتی را تبیین کنیم و بعد به دنبال راهکارهای تحقق آن باشیم، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت اقتصادی نیست.

وی افزود: باید اقتصادی را پایه‌گذاری کنیم که در مقابل تهدیدات مقاوم باشد و این مفهوم صحیح اقتصاد مقاومتی می‌باشد.

بدری با بیان اینکه امروز لازمه‌ی سرمایه‌گذاری، اطمینان به ثبات اقتصادی و سیاسی است، تصریح کرد: باید به سمت و سویی برویم که تهدیدات به صفر برسد.

 

bvx1_img_9377.jpg

 

رییس کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری لرستان با تاکید بر اینکه باید هزینه‌های تولید را کاهش دهیم، عنوان داشت: نباید شرایط به گونه‌ای باشد که با شکل‌گیری یک موج مثل افزایش ناگهانی نرخ ارز همه‌ی برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط سرمایه‌گذار از بین برود.

جعفر بدری با اشاره به اینکه امروز امنیت برای سرمایه‌گذاری برقرار است، بیان داشت: متاسفانه مشکل جای دیگری است و باید بدانیم ضروری است مجموعه عوامل را در نظر بگیریم؛ چرا که تصمیم‌گیری در یک حوزه بر حوزه‌های دیگر اثرگذار است.

 

3j7l_badri_ja,far_(2).jpg

 

رییس‌کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه اقتصاد فرمول‌های خاص خودش را دارد، گفت: نمی‌توان نرخ سود بانکی را به صورت دستوری تعیین کرد.

بدری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوع قاچاق کالا بیان داشت: با توقیف و مصادره و مجازات، راه قاچاق کالا به کشور مسدود نمی‌شود.

وی افزود: باید واردکننده به این اطمینان برسد که کالایی که می‌خواهد وارد کشور کند یا در داخل کشور هست و یا مصرفی ندارد.