استاندار لرستان با اشاره به سفر رییس جمهور به استان لرستان، گفت: عملیات اجرایی سه طرح مهم و زیربنایی آزادراه اراک – خرم آباد، راه آهن خرم آباد – دورود – اندیمشک و راه آهن دورود – بروجرد – ملایر(غرب کشور) فردا به صورت رسمی با حضور دکتر احمدی نژاد آغاز می شود.

دکتر حبیب الله دهمرده افزود: طرح ملی آزادراه اراک – خرم آباد به طول 203 کیلومتر و با هدف تسریع در حمل و جابجایی کالا و مسافر، اتصال محورهای اصلی شمال کشور به جنوب و بندرامام خمینی (ره) اجرا می شود.
وی اظهار داشت: این مسیر آزادراهی دارای هشت هزار و 200 متر تونل و هشت هزار و 720 متر پل در طول مسیر می باشد.
استاندار لرستان همچنین در خصوص طرح راه آهن خرم آباد – دورود – اندیمشک نیز گفت: این طرح ملی و زیربنایی با 347 کیلومتر طول دارای 17 ایستگاه، حدود 36 کیلومتر تونل می باشد که با هدف رفع مشکلات و معضلات عدیده راه آهن مسیر جنوب، افزایش ظرفیت حمل و نقل منطقه، کاهش مصرف سوخت، کاهش آلودگی های زیست محیطی ، اشتغالزایی و توسعه و رونق استان اجرا می شود.
دکتر دهمرده اظهار داشت: طرح راه آهن دورود – بروجرد – غرب کشور نیز با 164 کیلومتر طول، 36 دهنه پل بزرگ و 450 متر تونل دارای 16 ایستگاه در طول مسیر است.
وی افزود: این طرح عمرانی زیربنایی به منظور کاهش فاصله استان های شمالی با مناطق غربی و جنوبی کشور، ایجاد یک کریدورجدید ارتباطی برای اتصال راه آهن ناحیه تهران به لرستان و خوزستان و اتصال ریلی استان های غرب کشور اجرا می شود.
استاندار لرستان تصریح کرد: این سه طرح ملی و مهم عمرانی در سایه عنایت ویژه نظام و تلاش گسترده دولت خدمتگزار و کار و تلاش شبانه روزی مدیران اجرایی استان لرستان، عملیاتی شده است.
به گفته وی، عملیات اجرایی این سه طرح مهم که نقشی محوری در توسعه همه جانبه و رونق اقتصادی استان لرستان و غرب کشور دارد، فردا طی مراسمی با حضور دکتر احمدی نژاد به صورت رسمی آغاز می شود.
وی با اشاره به اینکه این طرح ها از جمله مصوبات سفر سوم دولت به لرستان است، گفت: طرح مهم و زیربنایی راه آهن لرستان در کمترین زمان ممکن پس از تصویب، عملیاتی و اجرایی شده است.
استاندار لرستان تصریح کرد: طرح راه آهن لرستان یکی از مطالبات دیرین و جدی مردم استان لرستان محسوب می شود که امروز در سایه عنایت ویژه نظام و دولت مهرورز و تلاش مدیران اجرایی استان عملیاتی شده است.
دهمرده اظهار داشت: اجرای این طرح مهم به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء به عنوان یکی از پیمانکاران توانمند کشور سپرده شده و عملیات اجرایی این طرح با همکاری موثر مسئولان اجرایی، نمایندگان مردم و عنایت ویژه رییس جمهور در مدت زمانی کمتر از یک ماه پس از انجام سفر آغاز شده است.
وی تاکید کرد: اتصال مرکز استان لرستان به راه آهن سراسری در قالب اجرای این طرح، اقدامی مهم در راستای توسعه ارتباطات و حمل و نقل ریلی به عنوان زیرساخت اصلی توسعه در کشور و استان لرستان است.