سفیر اندونزی و رییس سازمان صنعت، معدن، تجارت لرستان دیدار کردند

لرستان از پتانسیل‌های خوبی برخوردار است

 

img_7058.jpg

 

سفیر اندونزی که به دعوت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد به این شهر سفر کرده بود، در دومین برنامه‌ی سفر خود به دیدار رییس صنعت، معدن، تجارت لرستان رفت.

“دیان ورینگجوریت” در این دیدار با ابراز خشنودی از فراهم شدن شرایط سفر به لرستان گفت: استان لرستان از پتانسیل‌های خوبی در زمینه‌های مختلف برخوردار است.

 

img_7078.jpg

 

“دیان ” افزود: استان لرستان به عنوان یکی از استان‌های مطرح در کشور ایران می‌تواند به عنوان یک زمینه‌ی مناسب برای حضور سرمایه‌گذاران اندونزیایی محسوب شود.

وی تصریح کرد: کشور ایران نیز از لحاظ اقتصادی و صنعتی، زیرساخت‌ها و مشترکات زیادی با اندونزی دارد و باید با برنامه‌ریزی و توسعه‌ی مراودات تجاری، این مشترکات توسعه یابد.

 

img_7054.jpg

 

ورینگجوریت ضمن انتقاد از رسانه‌های غربی در خصوص القای طرز تفکر اشتباه در مورد ایران و اندونزی اظهار داشت: رسانه‌های غربی با بزرگ‌نمایی و دروغ‌پردازی چهره‌ی ایران را به صورت دروغین به جهانیان القا کرده‌اند که در سال‌های گذشته سفارت اندونزی در ایران برای اصلاح این موضع تلاش‌های فراوانی را داشته است.

سفیر اندونزی اضافه کرد: در کشور ایران و استان لرستان زیرساخت‌های مهم صنعتی و کشاورزی می‌تواند زمینه‌ساز حضور سرمایه‌گذاران اندونزیایی شود و در آینده‌ی نزدیک سرمایه‌گذاران و تجار دو کشور برنامه‌های اقتصادی مشترکی را خواهند داشت.

دیان اظهار امیدواری کرد تا با حضور هیات های تجاری اندونزی نیز در این استان زمینه های انتقال تجارب و موفقیت های ایرانیان در همه زمینه ها به کشور اندونزی انتقال یابد.

 

img_7081.jpg

 

دیان ورینگجوریت خاطر نشان کرد پس از بررسی میدانی و بازدید از زیرساختهای استان، زمینه های سرمایه گذاری و استفاده از پتانسیل های لرستان به کشور اندونزی انتقال داده می شود.

در پایان، سفیر اندونزی در ایران بر ایجاد راهکارهای مناسب تجاری برای حضور و توسعه‌ی روابط اقتصادی بین اندونزی و استان لرستان تأکید کرد.

 

رییس سازمان صنعت، معدن، تجارت لرستان:

آماده‌ی پذیرش سرمایه‌گذاران در لرستان هستیم

 

img_7079.jpg

 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان نیز گفت: دولت تدبیر و امید نیز با رویکرد توسعه‌ی روابط بین‌المللی با همه‌ی کشورهای منطقه و جهان روابط اجتماعی و اقتصادی خود را آغاز کرده و در این راستا نیز همه‌ی استان‌ها آمادگی پذیرش سرمایه‌گذاران را در همه‌ی زمینه‌ها دارند.

قدرت‌اله ولدی افزود: استان لرستان نیز از زیرساخت‌های مهمی برخوردار است و مدیریت استان نیز آمادگی پذیرش و حمایت از سرمایه‌گذاران را در استان دارد.

وی تصریح کرد: استان لرستان نیز با مدیریت مهندس بازوند به عنوان مدیریت ارشد استان و با حضور بخش خصوصی موفق با مدیریت دکتر سلاحورزی می‌تواند زمینه‌ی خوبی برای حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی باشد و در این راستا نیز با مدیریت و برنامه‌ریزی انجام‌شده در آینده‌ی نزدیک سرمایه‌گذاران زیادی در استان حضور خواهند یافت.

 

img_7051.jpg

 

وی اضافه کرد: استان لرستان به دلیل وجود مناطق نفتی در جنوب استان، می‌تواند زمینه‌ی خوبی برای حضور سرمایه‌گذاران در بخش نفت و گاز و پتروشیمی باشد و در این راستا نیز اقداماتی در استان انجام شده است.

ولدی اظهار امیدواری کرد که با حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در استان گام‌های مؤثری در توسعه‌ی لرستان برداشته شود.

 

رییس اتاق خرم‌آباد:

زیرساخت‌های خوبی در حال فراهم شدن است

 

img_7077.jpg

 

در ادامه‌ی این دیدار؛ رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد نیز گفت: با رویکردهای دولت دکتر روحانی سرمایه‌گذاران مختلفی در حوزه‌های گوناگون در کشور حضور پیدا کرده‌اند که این مهم نشان‌دهنده‌ی ارتباطات وسیع دولت تدبیر و امید در حوزه‌ی روابط بین‌الملل است.

حسین سلاح‌ورزی افزود: مدیریت استان نیز آمادگی ارائه‌ی خدمات به سرمایه‌گذاران را دارد و در این راستا لرستان با وجود زیرساخت‌های مختلف در حوزه‌های متفاوت می‌تواند پذیرای حضور سرمایه‌گذاران باشد.

وی تصریح کرد: این استان با داشتن آب و خاک مناسب و همچنین منابع ارزشمند نفتی در حوزه‌ی جنوب استان، می‌تواند از سرمایه‌گذاران در حوزه‌ی نفت‌وگاز بهره‌مند باشد.