درباره اتاق

۲۰ دی ۱۳۹۶

تاریخچه اتاق لرستان

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان در سال ۱۳۷۴ به همت جمعی از بازرگانان و فعالان اقتصادی استان تأسیس شده و تا کنون پنج دوره انتخابات در اتاق لرستان صورت پذیرفته است.

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن جمهوری اسلامی ایران مؤسسه‌ای غیرانتفاعی است که دارای شخصیت حقوقی و مستقل می‌باشد، که به منظور کمک به فراهم آوردن موجبات رشد و توسعه اقتصاد کشور از طریق تقویت بخش خصوصی تأسیس شده است. اتاق تا سال ۱۳۴۷ تحت نظارت رؤسای اداره اقتصاد وقت مدیریت می‌­شد. در دوره‌­ی ۹۰-۱۳۵۰ نام این نهاد، «اتاق بازرگانی، صنایع و معادن» بود که در ۲۹ آبان ۱۳۹۰ به همراه تصویب شدن کلیات طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار در مجلس شورای اسلامی به این عنوان، “کشاورزی” نیز اضافه گردید و اکنون با نام «اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی» مشغول به فعالیت می‌باشد. طبق قانون اتاق مصوب پانزدهم اسفند ۱۳۶۹مرکز اتاق در قانون ((اتاق ایران)) نامیده می‌شود که در تهران فعال می‌باشد و حوزه‌ی فعالیت اتاق شهرستان‌ها محدود به تقسیمات کشوری است که اتاق لرستان نیز شعبه‌ای از اتاق ایران می‌باشد که در استان لرستان و شهرستان خرم‌آباد مشغول به فعالیت است.

 

اهداف کلان اتاق لرستان: 

کمک به توسعه‌ی اقتصادی استان و کشور

کمک به ارتقاء سطح رفاه و آسایش جامعه در سطح استان

تقویت بخش خصوصی

 

ارکان اتاق لرستان:

 

هیأت نمایندگان

رکن اصلی اتاق که شامل ۱۵ نفر از اعضای اتاق هستند و هر چهار سال یک بار انتخاب می‌شوند.

هیأت رییسه

از بین هیأت نمایندگان اتاق، ۵ نفر عهده‌دار مسئولیت هیأت‌رییسه اتاق می‌شوند که شامل یک نفر رییس، دو نفر نواب رییس، یک نفر خزانه‌دار و یک نفر منشی هستند.

 

کمیسیون‌های تخصصی اتاق لرستان

کمیسیون‌های تخصصی ۹ گانه اتاق لرستان عبارتند از: ۱- کشاورزی آب و منابع طبیعی، ۲- صنعت و معدن، ۳- گردشگری و صنایع‌دستی، ۴- بانک، بیمه و مالیات، ۵- اقتصاد، ۶- فناوری اطلاعات، ارتباطات و کسب‌وکارهای دانش‌بنیان، ۷- بازرگانی، حمل‌ونقل و امور گمرکی، ۸- آموزش و پژوهش، ۹- عمران و خدمات فنی مهندسی

 

آدرس:

 

خرم‌آباد. میدان دانشجو. بعد از هلال‌احمر لرستان. کد پستی: ۶۸۱۸۶۶۳۳۴۰

 

تلفن:

۰۶۶-۳۳۳۳۳۳۶۰

 

فکس:

 

۰۶۶-۳۳۳۲۲۲۹۰

Translate »