در این جلسه احسان دارایی عضو کمیسیون بازرگانی ضمن آگاهی از فعالیت­های کمیسیون گفت : بایستی طی فراخوان عمومی اعضاء جدید به کمیسیون دعوت شود و اتاق بازرگانی مشکلات صادرکنندگان ، تولیدکنندگان را شناسایی کند و کمیسیون جایگاهی برای رفع مشکلات صادرکنندگان باشد.سپیده کوشکی عضو دیگر کمیسیون بازرگانی با تأکید بر اینکه استان لرستان سهم بالایی در صادرات محصولات کشاورزی دارد، به لزوم ایجاد ارتباط صادرکنندگان و تولیدکنندگان اشاره کرد.  همچنین وی افزود عدم دسترسی صادرکنندگان به اطلاعات به­ روز و صحیح  از میزان و تنوع محصولات کشاورزی یکی از دلایل رکود اقتصادی است چنان چه این خلاء اطلاعاتی برطرف شود باعث رشد و توسعه بازرگانی می­شود. در ادامه پیشنهاد کرد جلسه مشترکی با مسئولین سازمان جهاد کشاورزی در بحث ترویج و آموزش داشته باشیم. همچنین به مشکلات منطقه آزاد تجاری ازنا اشاره کرد و پیشنهاد کرد با دعوت از واحد­های این منطقه تجاری، اتاق بازرگانی به صورت موثر به بررسی و رفع مشکلات آنها بپردازد.

غلامرضا دارایی با اشاره به اینکه عدم آگاهی بازرگانان از بخش­نامه­ ها، قوانین و مقررات باعث بروز مشکل می­شود. به ضرورت تشکیل یک بانک بخش­نامه ه­ای اشاره کرد که صادرکنندگان و بازرگانان به این بانک بخش­نامه ه­ای مراجعه کنند، با دریافت و مطالعه بخش­نامه­ ها و مصوبات سطح آگاهی و دانش خود را بالا ببرند.

بهروز هاشم خانی اظهار داشت: ما یک تجارت پایدار می­خواهیم و باید بخش خصوصی و دولت با هم تعامل داشته باشند و برای صادرات هدف گذاری کنیم و به یک سری اهداف بلند مدت و کوتاه مدت نیاز داریم. همچنین پیشنهادهایی در این حیطه ارایه داد از جمله تأسیس بازارچه میوه و تره­بار، ماهی و… در مرکز استان، تأسیس ترمینال تجاری محصولات کشاورزی ، تأسیس شرکت­های بسته بندی و مرتب سازی محصولات مطابق استانداردها ، پیگیری ایجاد ترمینال کارگو.

محمد جمشیدی به نبود زیرساخت­ های حمل و نقل و بسته ­بندی اشاره کرد و به لزوم تشکیل شرکت مدیریت بازار جهت سرمایگذاری در این حوزه با هدف تداوم صادرات اشاره کرد.