نایب‌رییس اتاق ایران در اتاق خرم‌آباد:

از ظرفیت‌های خودمان غافل نباشیم

نایب‌رییس اتاق ایران در جلسه‌ی هیأت نمایندگان و رؤسای کمیسیون‌های تخصصی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد گفت: نباید از ظرفیت‌های اطراف خودمان غافل باشیم.

 

jalase 55.jpg

 

به گزارش روابط‌عمومی اتاق خرم‌آباد؛ پدرام سلطانی که برای بازدید از مدارس مناطق محروم لرستان و همچنین مدارس در حال ساخت سازمان نوسازی و تجهیز مدارس به خرم‌آباد سفر کرده بود، در جلسه‌ی مشترک هیأت نمایندگان اتاق خرم‌آباد و رؤسای کمیسیون‌های تخصصی این اتاق اظهار داشت: اگر استان‌های محروم همه‌ی نگاه و توجه‌شان به کمک‌های دولت باشد، مطمئن باشید اتفاق خاصی نخواهد افتاد و عقب‌ماندگی‌ها جبران نخواهد شد.

وی افزود: این انتظار و در واقع نگاه بیرونی ما را از فرصت‌های اطراف‌مان دور می‌کند و باعث می‌شود از ظرفیت‌های خودمان غافل باشیم.

سلطانی با اشاره به تغییر و تحول مثبتی که در دو سال گذشته در اتاق خرم‌آباد رخ داده، تصریح کرد: اتاق خرم‌آباد توانسته در مدت‌زمان کوتاهی در بین اتاق‌های کشور خوش بدرخشد و یکی از اتاق‌های موفق باشد که البته این امر میسر نمی‌شد مگر با کار گروهی و تلاش مضاعف هیأت رییسه و هیأت نمایندگان و ارتباط و تعامل بسیار مناسبی که رییس این اتاق با اتاق ایران دارد.

 

heyat reise.jpg

 

نایب‌رییس اتاق ایران بیان داشت: برخلاف بسیاری از اتاق‌های کشور، اتاق خرم‌آباد در سال‌های اخیر با افزایش تعداد اعضا مواجه بوده که جای تقدیر دارد و نشان می‌دهد در دو سال گذشته فعالیت‌های مفید اقتصادی در این استان وجود داشته است.

پدرام سلطانی در همین زمینه افزود: اگر اتاق‌ها از تمام ظرفیت‌شان استفاده نکرده و برای تقویت خودشان تلاش نکنند، در شرایط کنونی نمی‌توانند پاسخگوی اعضای خود باشند.

 

dr. pedram soltani 62.jpg

 

سلطانی بیان داشت: در بسیاری از موارد از جمله ارزیابی کیفی فعالیت کمیسیون‌های تخصصی، اتاق خرم‌آباد یک گام از اتاق ایران جلوست؛ چرا که ما هم در دور دوم این مسأله را مد نظر قرار داده‌ایم تا جلسات نتیجه داشته باشند و جلسات صرفاً برای جلسه برگزار نشوند.

وی ریشه‌ی تحول و تغییر مثبت در دوره‌ی جدید فعالیت اتاق خرم‌آباد را نتیجه‌ی نگاه به درون دانست و اظهار داشت: کمک اتاق ایران به اتاق خرم‌آباد بیشتر از کمک به سایر اتاق‌های کشور نبوده است، اما ما شاهد رشد و تحول خیره‌کننده‌ای در اتاق خرم‌آباد بوده‌ایم که نشان می‌دهد این اتاق توانسته ظرفیت‌های خود را بشناسد و به خوبی از آن‌ها استفاده نماید.

سلطانی به مثال جالبی در این زمینه اشاره کرد و گفت: پیله‌ای که کرم ابریشم برای پروانه شدن به دور خودش می‌پیچد، بعد از تکامل باید توسط خود او شکافته شود و اگر خودش تلاشی در این زمینه انجام ندهد، هیچ نیرویی از بیرون پیله‌اش را نمی‌شکافد.  

 

dr soltani va dr. selahvarzi 74.jpg

 

این فعال اقتصادی با اشاره به این‌که خروج از محرومیت، یک عقیده‌ی درون‌زاست، نه یک حرکت برون‌زا، ادامه داد: باید بپذیریم که وجود منابع مالی به تنهایی برای رسیدن به رونق اقتصادی کفایت نمی‌کند که اگر این گونه بود، امروز صنعت خودروسازی ما توانسته بود به رشد کیفی و رونق اقتصادی قابل‌توجهی دست یابد.

نایب‌رییس اتاق ایران با تأکید بر این‌که هر فعالیت صنفی که در استان انجام می‌شود باید پایگاه و مرکزیت‌ خودش را در اتاق ببیند، عنوان داشت: این مسأله با ایجاد جذابیت در اتاق اتفاق می‌افتد و چنین دیدگاهی مسلماً باعث رشد و حرکت در مسیر توسعه می‌شود.

پدرام سلطانی که برای تقبل تکمیل یک مدرسه از سوی مؤسسه‌ی خیریه‌ی مهر گیتی به لرستان سفر کرده بود، گفت: این کار خوب توسط کارآفرینان جوان کشور انجام می‌شود که تاکنون در زمینه‌ی مدرسه‌سازی توانسته است کارهای خوب و ماندگاری در مناطق مختلف کشور انجام دهد.

عضو مؤسسه‌ی خیریه‌ی مهر گیتی اظهار داشت: لرستان، متعلق به شماست و ما آمادگی داریم با مشارکت شما فعالان اقتصادی استان، این پروسه‌ی مفید را در این منطقه ادامه بدهیم.

به گزارش روابط‌عمومی اتاق خرم‌آباد؛ مدرسه‌ای که مؤسسه‌ی خیریه‌ی مهر گیتی تفاهم‌نامه‌ی تکمیل آن را امضا نمود در روستای کریم‌آباد ازنا واقع است.

 

radif 02.jpg