يكشنبه 26 آذر 1396    17 Dec 2017 English

تاریخچه اتاق لرستان

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان در سال 1374 به همت جمعی از بازرگانان و فعالان اقتصادی استان تأسيس شده و تا کنون پنج دوره انتخابات در اتاق لرستان صورت پذیرفته است.

اتاق بازرگاني و صنايع و معادن جمهوري اسلامي ايران مؤسسه‌اي غيرانتفاعي است كه داراي شخصيت حقوقي و مستقل مي‌باشد، که به منظور کمک به فراهم آوردن موجبات رشد و توسعه اقتصاد کشور از طریق تقویت بخش خصوصی تأسیس شده است. اتاق تا سال 1347 تحت نظارت رؤسای اداره اقتصاد وقت مدیریت می‌­شد. در دوره‌­ی 90-1350 نام این نهاد، «اتاق بازرگانی، صنایع و معادن» بود که در 29 آبان 1390 به همراه تصویب شدن کلیات طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار در مجلس شورای اسلامی به این عنوان، "کشاورزی" نیز اضافه گردید و اکنون با نام «اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی» مشغول به فعالیت می‌باشد. طبق قانون اتاق مصوب پانزدهم اسفند 1369مركز اتاق در قانون ((اتاق ايران)) ناميده مي‌شود كه در تهران فعال مي‌باشد و حوزه‌ی فعاليت اتاق شهرستان‌ها محدود به تقسيمات كشوري است كه اتاق لرستان نيز شعبه‌اي از اتاق ايران مي‌باشد كه در استان لرستان و شهرستان خرم‌آباد مشغول به فعاليت است. 

 

اهداف کلان اتاق لرستان: 


کمک به توسعه‌ی اقتصادی استان و کشور

کمک به ارتقاء سطح رفاه و آسایش جامعه در سطح استان

تقویت بخش خصوصی

 

ارکان اتاق لرستان:

 

هیأت نمایندگان


رکن اصلی اتاق که شامل 15 نفر از اعضای اتاق هستند و هر چهار سال یک بار انتخاب می‌شوند.

هیأت رییسه


از بین هیأت نمایندگان اتاق، 5 نفر عهده‌دار مسئولیت هیأت‌رییسه اتاق می‌شوند که شامل یک نفر رییس، دو نفر نواب رییس، یک نفر خزانه‌دار و یک نفر منشی هستند.

 

کمیسیون‌های تخصصی اتاق لرستان


کمیسیون‌های تخصصی 9 گانه اتاق لرستان عبارتند از: 1- کشاورزی آب و منابع طبیعی، 2- صنعت و معدن، 3- گردشگری و صنایع‌دستی، 4- بانک، بیمه و مالیات، 5- اقتصاد، 6- فناوری اطلاعات، ارتباطات و کسب‌وکارهای دانش‌بنیان، 7- بازرگانی، حمل‌ونقل و امور گمرکی، 8- آموزش و پژوهش، 9- عمران و خدمات فنی مهندسی

 

آدرس:

 

خرم‌آباد. میدان دانشجو. بعد از هلال‌احمر لرستان. کد پستی: 6818663340

 

تلفن:


066-33333360

 

فکس:

 

066-33322290

مطالب مرتبط : #اتاق  #بازرگانی  #تاریخچه  

کلیه حقوق این سایت به اتاق بازرگانی و صنایع و معادن خرم آباد تعلق دارد.

طراحی و پیاده سازی : مهدی پدرام