“موافقت‎نامه تجارت ترجیحی اوراسیا امضا می‎شود”

۲۲ فروردین ۱۳۹۷

 

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی لرستان، فرهاد پرند رایزن بازرگانی ایران در روسیه درحاشیه نشست توسعه همکاری‎های اقتصادی لرستان و روسیه در جمع خبرنگاران درباره برنامه تدوین شده ایران در سال ۲۰۱۸ برای ارتباط اقتصادی با روسیه اظهار کرد: اعزام هیات‎های مختلف به روسیه و پذیرش هیات‎ها، برگزاری نمایشگاه‎های مختلف در چند استان و برگزاری نمایشگاه‎های روسیه در ایران و برگزاری پانزدهمین اجلاس مشترک از جمله این برنامه‎هاست.

وی با بیان اینکه امسال ترسیم نقشه راه همکاری‎های تجاری و صنعتی با روسیه سال ۹۷ را در برنامه داریم، ادامه داد: همچنین امضای موافقت‎نامه تجارت ترجیحی اوراسیا را نیز پیگیری خواهیم کرد.

پرند اضافه کرد: حجم مبادلات تجاری ما با امضای این موافقت‎نامه با کشورهای اوراسیا افزایش خواهد یافت.

رایزن بازرگانی ایران در روسیه تصریح کرد: مراحل اصلی و مذاکرات این موافقت‎نامه انجام شده و امیدواریم در دو تا سه ماه آینده امضا شود.

وی با بیان اینکه ترانزیت و سوآپ گندم از روسیه به کشور را نیز امسال در برنامه داریم تا این محصول به کشور وارد و تبدیل به آرد شود و به کشورهایی که نیازمند هستند، صادر خواهد شد، گفت: این مهم می‎تواند در افزایش ظرفیت کارخانه‎های آرد ایران و چرخه تولید آنها که هم‌اکنون با ۳۰ درصد ظرفیت کار می‎کنند، کاربردی باشد و از طرفی باعث اشتغالزایی می‎شود.

پرند خاطرنشان کرد: کشورهای حاشیه خلیج فارس و عراق و افغانستان می‎توانند بازار هدف این آرد باشند.

#روابط_عمومی_اتاق_لرستان

https://t.me/joinchat/AAAAAEEpeV5kTz1AdSYWVw

 

مطالب مشابه

یک پاسخ به ““موافقت‎نامه تجارت ترجیحی اوراسیا امضا می‎شود””

  1. ممنون عالی چون مطلب مفیدی بود به توصیه اورده شده عمل کرده وهرچند مکاتبه ای با نویسنده ندارم اما از ایشان تشکر میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Translate »